Президент Асоціації  

andru

Віктор АНДРУЩЕНКО


   

Фотогалерея  

   

Презентація Педагогічної Конституції Європи

IMG 0603

 

11 березня 2013 року в Колонному залі імені М. Лисенка Національної філармонії України Асоціацією ректорів педагогічних університетів Європи та Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова було презентовано проект Педагогічної Конституції Європи для іноземних дипломатичних представництв в Україні та громадськості держави.

 

 
Вислухати ідеї науковців на презентацію завітали представники одинадцяти Посольств, серед яких Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Й. В. Пан Пітер Ян Волтерс, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Й. В. Пан Корнел Іонеску, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Й. В. Др. Іон Стевіле, Надзвичайний і Повноважний Посол Сербії в Україні Й. В. Пан Душан Лазич, заступник Посла Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні Олексій Жуковець, старший Радник Посольства Грузії в Україні Гела Думбадзе, Радник Посла Російської Федерації в Україні Ірена Царьова, представник Британської Ради Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Наталія Василюк, Радник, заступник Посла Республіки Польща в Україні Наталія Гурчинська та Радник Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні Александр Тшумі. 

IMG 6776
Затвердження документу після його доопрацювання і внесення пропозицій усіх членів АРПУЄ, науковців і педагогів планується у травні цього року на другому Форумі Асоціації у Франкфурті-на-Майні.

Президент Асоціації, академік Віктор Андрущенко, під час презентації зазначив основні цінності, на яких будуються мости у майбутнє - миролюбство і права людини, демократія і співпраця, екологічна безпека і солідарність.

Розповів академік і про те, що ідея такого масштабу зароджувалася в НПУ ім. М. П. Драгоманова вже давно, та проектувалася на виконання рішень Форуму міністрів Європейських країн, що проходив у Києві 23 вересня 2011 р. та завдань, поставлених у доповіді Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника «Школа ХХІ століття: «Київські ініціативи». Сам проект покликаний об’єднати університети педагогічного профілю задля розробки єдиної педагогічної стратегії, її реалізації з урахуванням особливостей національних культур і характерів народів європейського простору та виховання нового вчителя для об’єднаної Європи. Не випадково авторами проекту стали Віктор Андрущенко, Моріц Гунцінгер і Альгірдас Гайжутіс. «Цей документ встановлює принципи узгодженої трансуніверситетської політики, регламентує педагогічну діяльність та визначає загальний механізм підготовки вчительських кадрів», - пояснює Віктор Петрович.

IMG 0599
Педагогічна Конституція Європи, презентована на заході, є лише частиною великого проекту, який готує Асоціація. Вцілому він передбачає наступні етапи: розробку спільних програм магістерського рівня (або рекомендацій-додатків до навчальних програм) «Новий вчитель XXI століття», видання уніфікованих підручників, які б зняли протиріччя у трактуванні спірних питань європейської історії та сьогодення та створення «Європейського континентального педагогічного університету» (на території однієї з країн членів Асоціації), який стане самостійним навчальним закладом нового покоління. «Ми сподіваємося на те, що майбутні випускники Континентального університету стануть модераторами європейських цінностей, єдності Європейського дому, порозуміння та співпраці», - зауважує Віктор Петрович.

IMG 0592
Гармонійним завершенням презентації став святковий концерт Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г. Верьовки. Хор виконав народні пісні країн-засновиць Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, серед яких були грузинські, чеські, іспанські, білоруські, російські, молдавські і литовські мелодії. Зрозумілі й близькі кожному мелодії створили особливу атмосферу в залі надавши новому проекту шарму високої духовності й миролюбства.

IMG 0746

   
© Асоціація ректорів педагогічних університетів Європи

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний інститут :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут магістратури, аспіратнути та докторантури :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Інститут управління та економіки освіти
Факультети
Кримський гуманітарний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ