Президент Асоціації

andru

Віктор АНДРУЩЕНКО

Форум Асоціації 2016

16 -18 жовтня 2016 р. в м. Києві відбулися урочисті заходи з відзначення 175-ої річниці з дня народження видатного вченого, педагога, державного діяча М.П. Драгоманова. В рамках урочистих заходів було проведено четвертий Форум Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, в роботі якого взяли участь 36 ректорів та проректорів педагогічних університетів з 10 країн Європи.

DSC 1216

В Асоціацію були прийняті нові члени: Лянной Юрій Олегович - ректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка; Леван Джангулашвили – ректор Тбіліського державного педагогічного університету (Грузія). На зборах Асоціації були розглянуті питання підготовки магістрів педагогічної освіти в соціокультурному просторі Європи. З доповідями виступили: Андрущенко Віктор Петрович – ректор НПУ імені М.П. Драгоманова (Україна) Савельев Володимир Леонідович – декан факультету магістратури, аспірантури і докторантури (Україна); Удо́д Олекса́ндр Андрійович —завідувач відділу української історіографії Інституту історії України НАН України. В дискусії взяли участь: Стефка Калева - проректор Університету ім. Константина Преславського в Шумені (Болгарія); Жук Александр Іванович- ректор Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка (Білорусь); Ян Лащик - ректор Академії Спеціальної Педагогіки (Польща); Чебикін Олексій Якович – ректор Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського та інші учасники. Учасники Форуму Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, усвідомлюючи важливість магістерського рівня кваліфікації у підготовці вчителя у відповідності із сучасними вимогами, прийняли рішення зосередити зусилля на формування спільних навчальних програм з історії, філософії, прав людини, основ демократії, спрямованих на формування ментальної єдності студентства – важливої риси нового вчителя для Об’єднаної Європи. За результатами попередніх домовленостей члени Асоціації розпочали роботу із створення робочих (експертних) груп з метою попереднього відпрацювання організаційних питань. В цьому контексті, з метою формування відповідного дискурсу, передбачено проведення серії науково-педагогічних конференцій та семінарів.