Президент Асоціації  

andru

Віктор АНДРУЩЕНКО


   

Фотогалерея  

   

Засідання Правління (анонс)

17 - 19 листопада 2013 року
в Литовському едукологічному університеті (м. Вільнюс, Литва), відбудеться розширене засідання Правління Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи

 

 

На засіданні планується  розгляд першочергових завдань імплементації «Педагогічної Конституції Європи», прийнятої Другим Форумом Асоціації у травні ц.р. (Франкфурт-на-Майні, Німеччина); затвердження моделі (абетки) проведення Рейтингу європейських педагогічних університетів, обговорення ряду організаційних питань.

Довідка: Проект «Педагогічна Конституція Європи» спрямований на розробку та впровадження спільної аксіологічної (ціннісної)  платформи формування Нового Вчителя для об’єднаної Європи ХХІ століття.
Цей Проект започатковано на виконання Форуму міністрів освіти європейських країн, реалізації «Київських педагогічних ініціатив», висловлених Міністром освіти і науки України (Київ, 2011 р.).
Текст «Педагогічної Конституції Європи»  підписали 25 ректорів з 11 країн європейського простору освіти.
Проект схвалили та підтримали представник Європейського Парламенту Доріс Пак (Голова Комітету ЄС з питань культури та освіти), яка виступила з Програмною доповіддю; Посол України в Німеччині Павло Клімкін, колишній посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн, поважні представники педагогічної освіти і науки України, Німеччини, Польщі та інших країн Європи.
За попередньою домовленістю впровадження Проекту має бути здійсненим у декілька етапів: 1) розробка спільних програм з основних предметів магістерської підготовки майбутніх педагогів; 2) підготовка навчальних посібників («книг для читання» для студентів-педагогів); 3) створення Континентального педагогічного університету на теренах однієї з країн європейського простору освіти.

Першочерговим питанням запланованого засідання Правління Асоціації у м. Вільнюсі є формування міжнародних робочих груп (тимчасових наукових колективів)  щодо розробки програм магістерської підготовки майбутніх педагогів для європейського простору освіти з таких предметів як «Філософія», «Педагогіка», «Європейська історія», «Екологія», «Основи демократії», «Педагогічна етика» та ін.

В ролі міжнародних модераторів пропонуються за напрямом: «Філософія» (модератор Литва); «Педагогіка» (модератор: Німеччина); «Європейська історія» (модератор: Молдова); «Екологія» (модератор: Білорусь); «Основи демократії» (модератор: Польща); «Педагогічна етика» (модератор: Росія)

Примітка: модератор формує міжнародний творчий колектив, подає заявку в одну з донорських організацій, створює проект і здійснює розробку відповідної Програми. Узгодження забезпечується шляхом наукового дискурсу (дистанційно чи реально) у формі наукових конференцій, семінарів, симпозіумів.

Виконання цього завдання має бути здійсненим за два роки.

Програмою  засідання у Вільнюсі передбачається також створення  Литовсько-Українського історичного клубу; презентація Проекту «Україна Славетна»; підписання Угоди між Департаментами освіти міст Вільнюса і Києва; лекція для студентів університету «Шевченко у Вільнюсі: до 200-річчя з дня народження Кобзаря»

 

 

 

 

   
© Асоціація ректорів педагогічних університетів Європи

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

© НПУ імені М.П. Драгоманова :: Асоціація ректорів педагогічних університетів Європи
Служба порталу :: Вебмайcтер
2012-2016